wesele w ogrodzie

Jak zorganizować wesele w ogrodzie?

Czy każdy może zorganizować wesele w ogrodzie?

Jeden z najważniejszych dni w życiu warto przeżyć w gronie najbliższych. To wśród rodziny czujemy się najlepiej, a jeszcze lepiej gdy otaczamy się przestrzenią, którą dobrze znamy i wiążą się z nią najlepsze dla Was wspomnienia. Nie ma chyba bliższego miejsca, niż dom rodzinny. Zwłaszcza w okresie, gdy możliwość zorganizowania tradycyjnego wesela w restauracji, jest ograniczona. A tak może się stać, z uwagi na dynamicznie zmieniające się obostrzenia związane z koronawirusem, które wprowadza strona rządowa. Dlatego pomysł na organizacje wesela w ogrodzie wydaje się być doskonały.
Jeśli tylko możecie sobie na to pozwolić, i macie odpowiednią przestrzeń, na organizację Waszego wesela w ogrodzie, lub posesji domu rodzinnego, to może być cudownym dopełnieniem, i prawdziwymi świętem dla Was i najbliższej rodziny.

Organizacja przyjęcia weselnego niezależnie od tego, czy jest to w ogrodzie czy w lokalu, nie jest łatwa dla narzeczonych, i zawsze wymaga sporego nakładu pracy i decyzyjności. Jednak przygotowanie wesela marzeń w namiocie ustawionym we własnym ogrodzie, może być nie lada wyzwaniem. Nie jest to łatwe, lecz możliwe do zrobienia, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, aby przyjęcie odniosło pożądany efekt i było udane. A ponieważ, znam się na organizacji wesel, i miałam już okazje zorganizować przyjęcia weselne w rożnych przestrzeniach, pragnę podzielić, się z Wami radami dotyczącymi kwestii organizacji wesela w ogrodzie. Poniżej w punktach umieściłam jedne z najistotniejszych kwestii, jakie należy brać pod uwagę rozważając organizacje wesela w ogrodzie np. pod namiotem.

 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 026 wesele w ogrodzie 1
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 027 wesele w ogrodzie 2
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 028 wesele w ogrodzie 3
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 029 wesele w ogrodzie 4
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 030 wesele w ogrodzie 5
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 031 wesele w ogrodzie 6
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 032 wesele w ogrodzie 7
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 033 wesele w ogrodzie 8

1. Budżet

Należy zastanowić się ile możecie przeznaczyć na wydatki związane z weselem. Ponieważ decydując się na organizacje wesela dla kilkudziesięciu osób w ogrodzie, należy być świadomym tego, że wydatki mogą Was nieco zaskoczyć. Przy załażeniu, że nie posiadacie w odpowiednich ilościach krzeseł, stołów, serwetek, obrusów, zastawy stołowej oraz kilku innych elementów z asortymentu, trzeba będzie wypożyczyć niezbędne rzeczy.

2. Sanitariaty

Jedną z istotnych spraw to kwestia toalet, które podczas przyjęć w których uczestniczy większa ilość gości stają się kluczową kwestią. Można korzystać z toalet w domu, lecz z doświadczenia odradzam takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli jest to przyjęcie organizowane dla kilkudziesięciu osób. Przepustowość staje się ważną kwestią.

 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 034 wesele w ogrodzie 9
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 035 wesele w ogrodzie 10
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 036 wesele w ogrodzie 11
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 037 wesele w ogrodzie 12
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 038 wesele w ogrodzie 13

3. Planowanie przestrzeni

Jednym z pierwszych kroków jakie należy zrobić, podczas podejmowania decyzji o organizacji wesela w ogrodzie, jest obiektywne odpowiedzenie sobie na kilka pytań. Czy teren na którym stanie namiot jest płaski, czy nie stoją na nim drzewa, czy znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na ustawienie zaplecza sanitarno-gastronomicznego? Czy firmy które będą świadczyły usługi podczas wesela, mają swobodną możliwość podjazdu i parkowania, często całkiem dużych aut? Czy teren zielony jest nawadniany? Niewiedza może być kosztowna, dlatego lepiej się upewnić, czy stawiając namiot, nie uszkodzimy systemu nawadniania ogrodu. Wszelkie nierówności terenu, spadki i inne niespodzianki związane z niedogodnością podłoża można zniwelować, zlecając instalacje namiotu profesjonalnej firmie, która poradzi sobie z wszelkimi trudnościami.

4. Zapewnić dostęp do prądu

Ustawienie stołów dla gości zadaszonych namiotem w ogrodzie wygląda naprawdę uroczo, jednak wraz z nadchodzącym zmierzchem nadchodzi ciemność. Warto zadbać o wypożyczenie agregatów prądotwórczych. Na przyjęciu trzeba będzie podłączyć oświetlenie, osoby odpowiedzialne za serwowanie muzyki jak również catering potrzebują całkiem sporo energii.

 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 039 wesele w ogrodzie 14
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 040 wesele w ogrodzie 15
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 041 wesele w ogrodzie 16
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 042 wesele w ogrodzie 17

5. Zapewnić dostęp do wody

Oprócz zapewniania odpowiedniej ilości prądu, ważną kwestia jest bieżąca woda. Zarówno serwis cateringu jak i osoba odpowiedzialna za czystość w sanitariatach, powinna mieć nieograniczony dostęp do bieżącej wody.

6. Pozostałe sprawy organizacyjne dotyczące wesela

Powyżej przedstawiłam najważniejsze problemy z jakim należy się zmierzyć podczas planowania przyjęcia w ogrodzie. Ze swojej strony odradzam planowanie uroczystości bez zapewnienia gościom namiotu lub innego zadaszenia, na wypadek gdyby pogoda spłatała psikusa i padałoby podczas przyjęcia. Warto również poinformować sąsiadów o Waszych planach weselnych, aby głośna muzyka nie stała się kością niezgody w relacjach sąsiedzkich.

Wszystkie te kwestie mogą się wydawać nieco skomplikowane, trudne do zorganizowania, niemniej jednak wszelkie niedogodności są możliwe do przezwyciężenia. Jeśli jednoznacznie chcecie podjąć się zorganizowania wesela w plenerze, a czujecie że może ono Was przerosnąć, polecam usługo doświadczonego konstanta ślubnego, który z pewnością pomoże Wam zorganizować uroczystość weselną na miarę Waszych oczekiwań.

 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 043 wesele w ogrodzie 18
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 044 wesele w ogrodzie 19
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 045 wesele w ogrodzie 20
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 046 wesele w ogrodzie 21
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 047 wesele w ogrodzie 22
 • Jak zorganizować wesele w ogrodzie? 048 wesele w ogrodzie 23

Oto kilka przydatnych linków:

Zapraszam Was do obejrzenia naszej realizacji, w której możecie obejrzeć i przeczytać na temat organizacji wesela w namiocie ustawionym na terenie Hotelu Pałac w Myślęcinku. Na tym weselu w dekoracjach królował styl botaniczny, który stał się szalenie modny w ciągu ostatnich kilku sezonów. Kliknij Tutaj

Zdjęcia wykorzystane we wpisie z archiwów własnych La Vinci autorstwa https://www.fourweddings.pl/ oraz https://ruffledblog.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *